Підписатися на RSS

Давня Бакота

На сьогоднішній день Бакотою називають місце біля Дністра, розташоване поряд з залишками скельного монастиря, в 55 км від Кам’янця-Подільського. Місцева природа дуже мальовнича, а панорама Бакотського водосховища мало кого залишить байдужим. Саме тому Бакота – популярний туристичний маршрут.

Це унікальне місце. За даними метеорологів, за кількістю тепла на 1м. кв. Бакота рівнозначна Ялті – завдяки мікроклімату. Скелі захищають цю землю від холодних вітрів, а навколо – сади й ліси.

Бакота - столиця давноруського Пониззя густо помережана бурхливими політичними подіями різних часів. Край давньої Бакоти охоплює величезну історичну епоху від палеоліту до пізнього середньовіччя. На час своєї писемної згадки 1240 року це вже велике місто (2 - 2,5 тис. населення), що мало фортецю, підгороддя, високий рівень соціально-економічного розвитку, потужний духовний центр – монастир і найчастіше згадується літописцями. На жаль доля поселення була вирішена у 1981 році, коли розпочалось заповнення водосховища у зв’язку із будівництвом Дністровської ГЕС. Воно розділило долю понад 30-ти навколишніх сіл, що навічно тоді втратили свої назви як затоплені водою.

Скельно-печерний монастир – унікальна пам’ятка що залишилась, на щастя, незатопленою. Історичні корені цієї святині сягають далеких дохристиянських часів, про що свідчать археологічні знахідки його місцезнаходження та прилеглої території, які датуються 1750-2000 роками до нашої ери. Особливий розквіт монастиря припадає на ХІІ – ХV століття, коли й Бакота була столицею краю. Припинення функціонування його тісно пов’язане з долею міста – після трагічних подій 1434 року і місто , і монастир одночасно відійшли в історію. Напис на стіні та монастирські келії ще й нині нагадують про його непросту долю. На сьогодні це пам’ятка археології національного значення, яку відвідують тисячі туристів.

Т. В Горбняк «Давня Бакота»

/Files/images/Остріг 2014 794.jpg/Files/images/Остріг 2014 793.jpg/Files/images/Демонстрация PowerPoint - [38.pptx]_2.jpg

Джуринський водоспад вважається найбільшим рівнинним водоспадом в Україні. Він заввишки 16 метрів. Розташований між селами Нирків і Устечко Заліщицького району Тернопільської області, на річці Джурин, яка протікає через село Устечко та впадає в річку Дністер. Важко повірити в те, що до його створення долучилися люди: татари під час облоги замку спрямували річку в інше русло. Минули часи - і тепер ми маємо можливість милуватися красою та приймати цілющі водні процедури. Джуринський водоспад сам по собі є каскадним, тому для екстремалів, любителів джакузі, експериментаторів є безліч можливостей: у верхніх частинах водоспаду вода сильніше масажує тіло, а нижче можна спокійно пірнути слідом за водою (Oбережно!!! Спершу вивчіть місце. Дно встелене великими каменями з гострими кутами). При спогляданні за тими, що відпочивають, в пам'яті відразу зринають кадри із телепрограм "Навколо світу", "Клуб мандрівників" про відомі світові водоспади, про те, з яким захопленням у них купаються місцевий люд і туристи.

Кiлькiсть переглядiв: 341

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.